O Lotusie

Marka Lotus

Wyróżniający się i nie mający sobie równych Lotus wyróżnia się marką, która zapewnia czystą przyjemność z jazdy.
Żadna inna marka nie może pochwalić się lepszymi osiągnięciami w zakresie projektowania i produkcji rasowego samochodu sportowego, a w ciągu ostatnich siedmiu dziesięcioleci Lotus pozostał wierny etosowi założyciela Colina Chapmana. Stosując swoje podejście do inżynierii precyzyjnej i innowacji motoryzacyjnych, ale wykorzystując najnowsze technologie i zaawansowane materiały, zapewnia, że ​​każdy Lotus jest mocny, a jednocześnie lekki i po prostu niesamowity w prowadzeniu. Nie zwracając uwagi na kolejne główne firmy, niekonwencjonalne podejście i skupienie się na produkcie Lotus sprawiają, że marka pozostaje zwinna, szybka i responsywna jak jej samochody. Jean-Marc Gales, dyrektor generalny Group Lotus plc, uważa, że ​​podejście firmy do inżynierii jest jej największą siłą. "Nie jesteśmy zainteresowani śledzeniem innych producentów samochodów. Innowacja wynika z przyjęcia nowego podejścia i nie przestajemy patrzeć. Colin Chapman powiedział: "Dodanie mocy powoduje, że jesteś szybszy na prostych, odejmowanie ciężaru sprawia, że ​​wszędzie jesteś szybszy" i że to myślenie stało się częścią naszego DNA. 
Każdy Lotus korzysta z zaangażowania firmy w inżynierię, optymalizację i udoskonalanie na każdym etapie procesu projektowania i budowy.
 

Samochody Lotus

Lotus buduje jedne z najlepszych na świecie i najlepiej działających samochodów sportowych. Obok wzorcowej Evory 400, kultowej Elise, szanowanego Exige i hiperładu upokarzającego 3-Eleven wszystkie dostarczają czystej, radosnej jazdy. Podejście Lotus nadal zapewnia czyste, nierozcieńczone wrażenia z jazdy, a najnowsze modele doskonale ilustrują podejście Lotus do inżynierii "light is right". Znacznie więcej niż tylko zwiększenie wydajności linii prostej, zmniejszenie masy własnej samochodu pozwala na prawidłową kalibrację zawieszenia. Pozwala to na ostrzejszą obsługę i lepszą kontrolę nad karoserią, ale nie kosztem komfortu jazdy i spokoju. Ogólna redukcja masy pozwala również na zoptymalizowany rozkład masy, co ma ogromny wpływ na stabilność i równowagę samochodu sportowego podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Możesz doświadczać zwinności i precyzji lotnictwa Lotus w słynnym teście lotniczym Lotus w Hethel, dzięki pakietowi Lotus Driving Academy. Dostępne są także fabryczne wycieczki do zakładu produkcyjnego Hethel.
 

Inżynieria Lotusa

Zapewniając kompleksowe i wszechstronne usługi doradcze dla wielu światowych producentów OEM i dostawców poziomu 1, Lotus Engineering jest uznanym na całym świecie specjalistą w dziedzinie inżynierii samochodowej.
Zaangażowany w rozwój technologii, zarówno dla Lotus Cars, jak i dla klientów inżynieryjnych, Lotus Engineering jest globalną firmą zajmującą się zaawansowanymi technologiami, która prowadzi badania w takich dziedzinach, jak zaawansowane projektowanie i walidacja zespołów napędowych, badania lekkich materiałów oraz jazda i obsługa

Sprawdź trasę