Filozofia

LOTUS PHILOSOPHY
Lotus jest pionierem
Nie gramy według Reguły
Zamiast tego przedefiniujemy to
Kiedy nasi rywale dogonią nas, ponownie ruszamy poprzeczką Lotus nigdy nie stoi w miejscu

 

Przez osiem dziesięcioleci firmy innowacja na drodze i torze była kluczem do sukcesu. U podstaw naszego DNA leży obsesja Colina Chapmana o niskiej wadze.
"Uprość, a następnie dodaj lekkość", powiedział.
To była jego filozofia, zanim "minimalizm" stał się modny.
"Dodanie mocy powoduje, że jesteś szybszy na prostych, odejmowanie ciężaru sprawia, że wszędzie jesteś szybszy", był kolejnym obiektem Chapmana.
Zgodnie z tradycją Lotus używa najmniejszej liczby części w swoich produktach. Są jednak nienagannie zaprojektowane, zachowują lekkość i działają niezawodnie. Nasze doświadczenie w lekkiej architekturze uczyniło nas liderem w dziedzinie przyjaznej dla środowiska technologii pojazdów. Jest to kluczowe dla nas wszystkich, ale nigdy nie straciliśmy przewagi w zakresie osiągów i czystej przyjemności z jazdy.
 

Zatrudniamy zespół najlepszych talentów, z których wielu to inżynierowie-kierowcy. Wciąż angażujemy sporadycznego bohatera Grand Prix, aby doskonalić nasze samochody sportowe i zapewnić im przyjemność z jazdy, nawet w ograniczonych prędkościach. Odwróć się jednak do toru testowego i możemy kompleksowo wystrzelić naszych rywali.
 

Nie musimy wspierać Jamesa Bonda 007, ponieważ każdy Lotus jest standardowo wyposażony w licencję na emocje. To nasze bezkompromisowe dążenie do doskonałości motoryzacyjnej, powiązane z wizjonerską frekwencją w stylu, które sprawiło, że Lotus stał się jedną z najbardziej inspirujących brytyjskich marek.

Lotus cieszy się światową sławą, która reprezentuje intensywną pasję, niesamowitą indywidualność, poczucie zabawy i determinację. Jednak nigdy nie straciliśmy z pola widzenia naszego podstawowego celu, jakim jest osiągnięcie ostatecznej lekkości, w trwałej formie, z dobrze zdefiniowaną przewagą wydajności.
 

 
Nawet dziś nasze słynne "laboratorium lekkiej wagi" stanowi sedno naszej działalności, redefiniując "lekkość" każdego dnia - stosując mniej, mocniejsze komponenty, wykorzystując materiały kompozytowe najnowszej generacji i stale dążąc - nie tylko w myślach, ale w praktyce, dostarczyć lekką filozofię Lotus.

 

Sprawdź trasę